Máme novou MARCOťačku Marťu

 

V agentuře začalo poslední dobou silně převládat mužské pohlaví, a proto nám udělalo velkou radost, že jsme do týmu mohli přivítat ženu! Martina Joachim posílí Account Management a bude mít na starosti velké klienty, jako je Richter + Frenzel, Proact nebo Siemens Industry Software.

„Vystudovaná historička a grafička, která utekla do světa marketingu docela náhodou,“ popisuje samu sebe v jedné větě. Všechno začalo prací pro mládežnickou organizaci YMCA Brno, kde jako dobrovolník vypomáhala s eventy a propagací neziskovky. Možná jste slyšeli o projektech Začni šít na šicím stroji nebo o MAMA MIMI klubu pro pracující maminky, u jejichž zrodu Marťa stála.

Po ukončení rodičovské nastoupila do Nadace Partnerství jako správce sociálních sítí a propagace eventů pro Otevřenou zahradu, kde se věnovala zahraničním projektům, které byly zaměřené na vzdělávání v ekologii a na šetrné zacházení k přírodě. Její pracovní dny rozhodně nebyly stereotypní. „Často se stávalo, že jsme lovili uniklé ovce po Špilberku nebo zaháněli slepice do kurníku,“ směje se. Ostatně smích je pro Marťu dost charakteristický. Není den, kdy by se něčemu nezasmála.

Marťa také přes devět let pomáhala s pořádáním jedné z největších otevřených konferencí v České republice – Barcamp Brno. Pokud jste například viděli po Brně poutavé plakáty, jejich grafickou podobu jim dala právě Martina. Později neziskový sektor opustila a vydala se do firmy Frontman, což byla, jak sama říká, velká výzva a zároveň možnost si vyzkoušet komerční svět a startups.

„Marco mě oslovilo svým brandem a přátelskou komunikací a těším se, až se budeme moci s klienty potkávat i osobně,“ říká naše nová kolegyně, která volný čas tráví lektorováním jógy, během po lese a cestováním se svými dvěma veselými Tibetskými teriéry. „Největší výzva byla žít měsíc na Gran Canarii a pracovat na dálku,“ popisuje Martina a dodává, že si před spaním ráda přečte temné severské detektivky nebo životopisné knihy královen.