Nová posila pro Marco tým: Ondřej Soldán, online manager

Marketing je způsob jak měnit věci kreativním způsobem. To mě hodně baví,“ říká Ondřej Soldán. Od prosince 2022 je online managerem u Marca.

Kreativita není pro rodáka z Kroměříže cizí pojem. Je totiž kytaristou a textařem. Spoluzaložil punkrockovou kapelu Sociální Případ, poté krátce působil v indie-rockové formaci Tonecat. Verše, které nedostaly šanci být proměněny v písňové texty, publikoval ve dvou básnických sbírkách.

Ondřej ale není typ umělce, který se hlavou vznáší v nebeských sférách. Svůj talent uplatňuje také v odvětví, kde místo líbivých melodií a metafor vládnou tvrdá čísla. K digitálnímu marketingu poprvé přičichl v rámci propagace svých hudebních aktivit. Poté sbíral zkušenosti při vývoji mobilních aplikací v korporátní firmě, kde se vypracoval na pozici manažera marketingu. Nyní je jeho záběr široký. On sám se označuje za komplexního digitálního markeťáka, který udělá váš marketing lepším. Umí vypracovat marketingový audit, rozumí optimalizaci pro vyhledávače, dokáže nastavit funkční marketingový plán. Perfektní posila pro firmu Marco. Když jsem poznal Petra a Pavla Markovy, udělalo na mě dojem, jaké mají za sebou zkušenosti a úspěchy. Došlo mi, že ve firmě Marco se naučím mnoho nových věcí, říká Ondřej. Hodně mi také vyhovuje to, že je to menší firma. Takové prostředí mi vyhovuje více než korporátní firmy – rozhodování se odehrává rychleji a je zde adresnější odpovědnost.

Ve volném čase je Ondřej nadšeným cyklistou. Pokud se jej zeptáte, jestli preferuje pivo, nebo víno, dostanete jasnou odpověď – pivo si doma vaří sám a dokonce mu vymyslel vlastní značku – Brusy. Ondřej Soldán je ženatý a má ročního chlapečka Vincenta.