Tým Marco doplnil Lukáš Karas, PR & Content Manager

Nejvíce času mi nezabere článek napsat, ale seškrtat ho. Často se nechám unést a chrlím myšlenku za myšlenkou, což je na úkor čtivosti textu. Lepší je zůstat stručný,říká Lukáš Karas, který sám sebe označuje za grafomana. Od října 2022 je novým PR & Content Managerem u Marca.

Lukáš dlouhodobě pracuje coby copywriter, se psaním textů tedy má letité zkušenosti. Vydal se opačným směrem než většina lidí z jeho branže – ti totiž často začínají s prací ve firmě, aby se po čase osmělili jít na volnou nohu. Lukáš naopak dva a půl roku pracoval coby freelancer – začal paradoxně v březnu 2020, kdy pro živnostníky všeho druhu začínalo temné období. Lukáš to ale zvládl zdárně a na toto období svého kariérního života vzpomíná v dobrém. „Hodně jsem se naučil, navíc bylo skvělé stát se na čas svým vlastním šéfem, říká copywriter, který nejvíce ocenil možnost vstávat každý den bez otravného řinčení budíku.

Proč to tedy vyměnil za teplé místo v kanceláři? „Když tak dlouho pracujete sami, dostanete se do jistého stereotypu. Nemáte kolem sebe podněty, abyste se zlepšovali, a pokud jste celou dobu mezi čtyřmi zdmi svého bytu, může se stát, že inspirace vyprchá. Dřívější introvert navíc zjistil, že mu přece jen chybí živé, pulzující prostředí kanceláře plné lidí.

Lukáš soudí, že dobrý content manager, který píše ráno o vysavačích, před polednem o operativním leasingu vozů a odpoledne o výbušninách, musí mít široký rozhled. Lukáš sám se zajímá o všechno možné. Vystudoval geoinformatiku a sdružené uměnovědy a věnuje se jazykům – kromě angličtiny umí také finsky a španělsky. Hraje ultimate frisbee, je aktivní ve světě amatérského divadla, luští šifrovací hry a večer si rád zajde na hospodský kvíz.